Представник Естонії закликав МОК переглянути свої плани про можливе повернення російських та білоруських спортсменів до Олімпійських ігор. Найближча Олімпіада відбудеться у 2024 році у французькому Парижі.

До теми Тримають спорт подалі від політики, – Долгополов відреагував на страту військового ЗСУ

Естонія звернулась до МОК

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу відреагував на страту окупантами воїна ЗСУ на своїй сторінці у твітері.

У твітері поширюється відео, на якому росіяни відрізають голову українському солдату. І водночас ми буквально говоримо про необхідність діалогу і змагаємося один з одним на Олімпіаді? Що ми тут робимо?,
– написав Урмас Рейнсалу.

Відзначимо що Міжнародний олімпійський комітет намагається повернути Росію та Білорусь на спортивну арену. МОК закликав повертати росіян та білорусів до міжнародних змагань. Мова йде про нейтральний статус. На це вже повелись декілька федерацій: боротьби, фехтування, настільного тенісу, тхеквондо та плавання. У боксі та тенісі теж продовжують виступати представники країн-агресорів.

Натомість українська реакція була наступною. Уряд ухвалив рішення бойкотувати змагання, де виступатимуть росіяни або білоруси. Українські спортсмени не в захваті від такої ухвали. Адже потрібно перемагати ворога на спортивному фронті, а не відсиджувати вдома.

Редакція сайту 24 Каналу ексклюзивно поспілкувалася з заступником міністра Матвієм Бідним з приводу бойкоту для українських спортсменів.

Коротко про страту військового ЗСУ

  • Ввечері 11 квітня з'явилось відео страти українського військовополоненого. Окупанти виклали ролик, як ще живому нашому захиснику ножем відрізали голову. Цей безжальний процес росіяни супроводжували коментарями, які навіть не вкладаються у голові: "працюємо, браття", "ти що ніколи голову не відрубував".
  • Загарбники на камеру показали відрізану голову українця.
  • CCN знайшло ще один ролик, де росіяни відрізають голову ще двом українським військовим. Ймовірно, звірства відбулись поблизу пекельного місця на передовій – Бахмута.
  • Володимир Зеленський та інші українські чиновники відреагували на звірства окупантів. В Україні запевнили, що ті російські злочинці будуть відповідати перед законом.
  • СБУ повідомила, що розпочала досудове розслідування щодо цього воєнного злочину.