Про це повідомили журналісти програми "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та каналу "UA:Перший"), які отримали акт ревізії використання бюджетних коштів Федерацією легкої атлетики країни, проведеної Державною аудиторською службою.

Читайте також: Як чимала застава Насірова може перейти у власність держави

Відповідно до документа, підготовчі тренування до Чемпіонату світу серед юніорів у 2016 році відбулися вже після самого чемпіонату. І не в Україні, а в Греції, що призвело до втрат на суму 416 тисяч гривень.

Вже після проведення чемпіонатів федерація ще принаймні двічі витрачала бюджетні гроші на підготовку до них, що призвело до втрати з казни 602 тисяч гривень. Ще півмільйона, за даними державних аудиторів, пішли на закупівлю медичних препаратів для підготовки до чемпіонатів. І їх також купували вже після проведення спортивних заходів.

Президент федерації та за сумісництвом заступник міністра молоді та спорту Ігор Гоцул у коментарі журналістам заявив, що не займається напрямком витрат коштів федерацією, яку очолює.

Читайте також: Яку пенсію отримує екс-заступник головного військового прокурора: шокуюча сума

Редакція "Схем" надіслала окремий письмовий запит до Федерації легкої атлетики, але відповіді не отримала.

Федерація легкої атлетики України бере участь в експерименті Міністерства молоді і спорту, відповідно до якого має можливість напряму отримувати і розпоряджатися бюджетними коштами для організації та проведення спортивних заходів без посередника – Міністерства молоді та спорту.