Сьогодні, 7 березня, стало відомо про смерть Героя України Дмитра Коцюбайла. Легендарний воїн з позивним "Да Вінчі" загинув у боях за Бахмут.

До теми У бою загинув Герой України "Да Вінчі" Дмитро Коцюбайло

Дмитро був відомий з 2014 року, взявши участь у чималій кількості боїв за Україну. Сам він за цей час познайомився із багатьма побратимами та відомими людьми.

Серед них був і відомий тенісист Сергій Стаховський, який після початку повномасштабної війни вступив до лав ЗСУ і також брав участь в обороні Бахмута. У соцмережах спортсмен попрощався із "Да Вінчі".

Друже, ти назавжди в строю… Ти людина, на яку я рівнявся. Твоя мужність та стійкість надихали молоде покоління. Я дякую долі за те, що познайомився з тобою у 2015 році. Ти – вірний син України. Співчуття матусі героя, нареченій, та всім близьким… Важка, незамінна втрата. Помстимось! Честь брате,
– написав Стаховський.

Читайте також Обстріл, багато вибухів і пошук медиків: як загинув Герой України "Да Вінчі"

Чим запам'ятався Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло

  • Герой України почав захищати Батьківщину від російських загарбників ще у 2014 році.
  • Йому тоді було всього 18 років. Герой закинув навчання та з Майдану пішов на фронт.
  • У 2015 році поблизу Пісків на Донеччині воїн отримав важке поранення танковим снарядом. Вже після трьох місяців реабілітації Коцюбайло повернувся на фронт.
  • Згодом Дмитро став командиром 1-ї окремої штурмової роти "Правого сектору".
  • У 2021 році Володимир Зеленський присвоїв "Да Вінчі" звання Героя України.
  • Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну герой продовжив обороняти Україну. Зокрема, на Київщині та у Запорізькій області.
  • Він брав участь у деокупації Балаклії, після чого "Да Вінчі" відправився на захист Бахмута. Там він і віддав своє життя за незалежність України...