Нагадаємо, 19 серпня 2019 року Федерація боксу України (ФБУ) направила офіційний лист за підписом президента ФБУ Володимира Продивуса в Міністерство молоді та спорту України з проханням ліквідувати "професійний бокс" як окремий вид спорту та видалити його з Реєстру визнаних видів спорту в Україні.

Читайте також: Британці визнали Усика найкращим іноземним боксером

При цьому сам Продивус заявив, що "ніякого скасування або заборони, або знищення професійного боксу в Україні не буде". Однак у його листі йде мова про те, щоб "скасувати вид спорту "професійний бокс", що внесений до Реєстру визнаних видів спорту в Україні".


Лист Федерації боксу України з вимогою скасувати професійний бокс

Сам Продивус своє рішення про це мотивує тим, що "...ми повинні розуміти, скільки часу і ресурсів стоїть за вітчизняним чемпіоном. [...] Промоутери не мають таких колосальних витрат на підготовку боксера топ-рівня. [...] Якщо професійні промоутерські організації отримують боксера, підготовленого державної інфраструктурою та інфраструктурою ФБУ, а сюди варто ще додати й внесок приватних боксерських клубів на самому ранньому етапі, то повинен існувати механізм компенсації цих витрат. Поняття "амортизації спортивної інфраструктури". Якщо промоутерська компанія виховала чемпіона з 6-7 років – питань немає, але коли ви переманює дорослого чемпіона, вихованого державою і ФБУ, це некрасиво і непорядно", – переконаний Продивус.

Читайте також: Володимир Кличко жорстко відповів президенту Федерації боксу України

Та той же Володимир Кличко вказує на інший факт – професійні спортсмени приносять гроші в бюджет країни. Як приклад наводить рейтинг 2012-2014 років, складених виданням Forbes. Фахівці підрахували сумарний сплачений податок на доходи фізичних осіб за 2012-2014 роки. У першій п'ятірці рейтингу — Володимир і Віталій Клички. Володимир за три роки сплатив до бюджету України 76 мільйонів гривень, а Віталій, який у 2012 провів два бої – 48,7 мільйона гривень. Кличко-молодший поступився тільки Ринату Ахметову (379,8 мільйона гривень) та Борису Колесникову (164,1 мільйона гривень). Віталій пропустив вперед не лише брата і зазначених вище бізнесменів, а й колишнього тренера "Шахтаря" Мірчу Луческу (52 мільйонів гривень).