Львівські "Карпати" не мають коштів, щоб виплатити заборгованість перед футболістами. Та й на існування клубу.

На тему: Львівські "Карпати" – як команда опинилася на краю провалля

Попри це, клуб хоче взяти в оренду землю під стадіоном "Україна" та навколо нього. Загалом – близько 8 га. І на цьому місці реконструювати сам стадіон та побудувати, фактично, торгово-розважальний центр – з готелем, розважальними закладами, магазинами тощо.

Та сам стадіон, як і земля – у комунальній власності міста. Тому для робіт там треба було отримати дозвіл Львівської міської ради.

"Карпати" подали до Львівської міської ради проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Липова, Алея, 5 для ТзОВ "Клуб професійного футболу "Карпати". Однак саме рішення не підтримали. "За" проголосували лише 18 депутатів. Однак тих, хто був проти не було.

У тому, що "Карпати" не отримали землю, керівництво клубу звинуватило депутата ЛМР Григорія Козловського. Він же є президентом футбольного клубу "Рух".

Більше про це: "Карпати" можуть зникнути – клуб так і не отримав землю для реконструкції стадіону

Окрім звинувачення, у повідомленні клубу йдеться про те, що подальша доля команди буде вирішена невдовзі. Саме ж повідомлення на сайті клубу називалося "1963 – 2020?", натякаючи, що в цьому році клуб таки може припинити існування.

Григорій Козловський з відповіддю не забарився. Опублікував він її в той же вечір.

"Я не буду брати участь в цій афері. Це афера, черговий шантаж, низькосортний", – наголосив Козловський.

За його словами, депутати так і не отримали відповідей від керівництва клубу. Одне з них – щодо того, хто отримає землю.

Варто відзначити, що ТзОВ "Клуб професійного футболу "Карпати", за даними YouControl, було засновано у 2002 році двома компаніями з Британських Віргінських островів – Крисал Холдінгс ЛТД (Krisal Holdings LTD) та Менділ Лімітед. Кінцевим бенефіціаром першої компанії є Катя Парпі з Кіпру, другої – теж кіпріот Хрістакіс Ніколау. Саме друга компанія пов’язана з Петром Димінським, який є почесним президентом "Карпат". І саме вони мали б отримати цю землю в оренду.

"Якась офшорна кіпрська компанія хоче забрати дану землю. А яке відношення до "Карпат" має ця фірма? А яка гарантія, що "Карпати" не вилетять? Яка гарантія, що коли вони вилетять, не помре футбол взагалі у Львові? Є "Рух", "Львів", завтра може з’явитися "Карпати-1963". Все може бути в житті. То де ми тоді маємо грати? То нам треба буде їздити на Кіпр і просити дозволу, щоб грати у футбол", – заявив Козловський.

Проєкт ухвали про надання стадіону "Україна" в оренду ФК "Карпати" повторно розглянуть на сесії Львівської міської ради. Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий під час засідання виконавчого комітету 24 січня.

Я вважаю, що це прикре непорозуміння. Я б просив, щоб ми це питання однозначно пропонували до розгляду на наступному пленарному засіданні, хоча потрібно буде 2/3 голосів, щоб знову включити його. ФК "Карпати" має бажання займатися реконструкцією – ми підтримуємо, тому що це наш футбольний клуб. Багато футбольних клубів з’являються і зникають. А "Карпати" були, є і будуть,
– зазначив Садовий.

Однак у Григорія Козловського є своє бачення цієї ситуації. Він хоче на місці "Карпат" створити комунальний клуб. Фінансувати його треба буде коштом бюджету міста – по 50 мільйонів гривень наступні 5 років. На сайті ФК "Рух", президентом якого і є Козловський, опублікували проєкт такої ухвали.

Чи надасть місто землю "Карпатам" в оренду, чи таки створить комунальний клуб – дізнаємося невдовзі. Тоді ж буде відомо, що станеться з "Карпатами".