Це торкнулося не тільки тих, хто народився в Україні, але й людей, які мають "синьо-жовте" коріння. Зокрема, гордість за свою другу Батьківщину відчув найстарший син легенди українського та світового футболу Андрія Шевченка.

Читайте також "Це буде сама насолода": легенда Шахтаря шокував заявою, що мріє повернутися в Росію

Син Шевченка почав вивчати українську мову

Джордан заявив, що пишається бути наполовину українцем та розповів про зміни у своєму житті після 24 лютого 2022 року. За його словами, він завжди з теплом ставився до України, але з того дня усвідомив, що дійсно причетний до подій та почав ідентифікувати себе українцем.

У Києві ми жили або в квартирі батька, або в квартирі бабусі, тож у мене багато приємних спогадів про спілкування з рідними, особливо про застілля моєї бабусі. Було багато смачної домашньої їжі, але, знову ж таки, я відчував, що не міг доторкнутися до цієї моєї сторони глибоко, у тому числі через мовний бар'єр.

До цього я не дуже розвивав свою українську сторону, але як тільки почалася війна, я відчув, що це мій обов'язок. Тому що реальність така, що бути українцем зараз – це бути під загрозою. Тому українцям дійсно потрібно зібратися разом та показати, чому ми важливі як країна, чому ми важливі як народ,
– сказав син легенди.

Джордан похизувався знаннями з історії України, запевнивши, що українці просто так не віддадуть ворогу одну зі своїх головних цінностей – свободу:

"Більшу частину своєї історії Україна знаходилась під впливом зовнішніх сил – Річ Посполита із заходу, Московія зі сходу, потім османи із півдня. Усі воюють за цю землю, і це в певному сенсі майже повторюється, бо ми маємо оцю зовнішню силу, яка намагається претендувати на наші землі, поставити під загрозу нашу свободу, але ми не підемо без бою".

Наразі хлопець намагається бути корисним для України. Він веде просвітницьку роботу для іноземців та збирає донати на допомогу своїй другій Батьківщині. Також почав вивчати українську мову, щоб більше бути в контексті й повністю інтегруватися в рідну культуру батька.

Ми маємо свій стіл на кампусі в університеті, розповідаємо про війну та збираємо пожертви, і в обмін на ці пожертви даруємо наклейки, ручки, листівки.

Я поки ще не можу говорити з батьком українською, можу використовувати кілька слів у розмові, і думаю для нього це показує, що я беру ініціативу. Для мене важливо, що я українець. Я нарешті підкріплюю це діями. Слава Україні
– заявив Джордан Шевченко.

Зазначимо, що вже під час повномасштабного вторгнення хлопець відвідував Україну та бачив жахи і руйнування від війни, яку розв’язала Росія, на власні очі.