Про це повідомляє Le Monde.

Згідно з інформацією видання, Бубка переказав у червні 2009 року 45 тисяч доларів офшорній компанії New Mills Investments. Її бенефіціаром на той час був Балахнічев, що раніше обіймав посаду скарбника IAAF. Зазначається, що незадовго до переказу коштів Бубкою офшорна компанія перерахувала майже аналогічну суму – 45 тисяч 33 долара – компанії Папа Массата Діака.

Читайте також: Хто покриває скандальну схему обкрадання країни

У лютому 2015 року на тлі допінгового скандалу в російській легкій атлетиці Балахнічев пішов у відставку з посади глави ВФЛА. А в січні 2016 року Комітет IAAF з етики схвалив рішення про довічне відсторонення Балахнічева. У серпні 2017 року Спортивний арбітражний суд залишила це рішення в силі.

Раніше Фінансова прокуратура Франції вже заявила про глобальну корупційну схему навколо Папа Массата Діака, пов'язану з підкупом членів Міжнародного олімпійського комітету та IAAF. Прокуратура заявляла про наявність ознак того, що кошти були отримані в обмін на голоси членів IAAF і МОК, які брали участь у виборах міст, що приймуть Олімпійські ігри та інші великі змагання. Голосування щодо вибору столиці Олімпіади-2016, якою врешті стало Ріо-де-Жанейро, пройшло 2 жовтня 2009 року.

"Перерахування коштів Бубкою ніяк не пов'язане з проведенням Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро", – запевнив Балахнічев.

Взагалі дивно думати, що я можу якимось чином вплинути на рішення будь-кого з членів МОК щодо проведення Олімпійських ігор. Це просто нонсенс. Придумано все для того, щоб просто нашкодити Сергію Бубці. Ніколи ні я не був пов'язаний з усім цим, ні Бубка,
– наголосив Балахнічев.

Він зазначив, що переказ коштів був пов'язаний з розширенням проведення турніру "Зірки жердини", з чим Балахнічев нібито допомагав Бубці.