Під час останньої російської атаки на дунайські порти України в ніч на 30 вересня ситуація повторилася. Про загрозу з повітря для країни, яка є членом НАТО, отримали сповіщення жителі повітів Галац і Тулча, котрі знаходяться на кордоні з Україною.

До теми Вночі під час атаки у Румунії теж оголошували тривогу: було порушення повітряного простору

Війна відчувається й на території Румунії

Момент оголошення тривоги потрапив на камери футбольних операторів одразу після матчу Оцелула проти бухарестського Динамо (1:0). Під час флешінтерв'ю головного тренера господарів Дорінела Мунтяну пролунав сигнал про загрозу для жителів прикордонних міст.

Їм рекомендували пройти до укриття через ймовірність падіння об'єктів з повітряного простору. Звук сирени пролунав на телефонах тих, хто перебував поруч із місцем подій.

Сюрреалістичний момент після матчу Оцелул – Динамо. Попередження про російське бомбардування на всіх телефонах під час післяматчевого інтерв'ю Дорінела Мунтяну. Повідомлення таке: "З неба можуть падати уламки. Знайдіть безпечне місце",
– написав румунський журналіст Емануель Росу.

Дивіться відео з оголошенням тривоги в Румунії після матчу Оцелул – Динамо

Пізніше очевидці, які живуть біля кордону з Україною, заявили, що бачили падіння уламків. Сили надзвичайників та прикордонної поліції були одразу перенаправлені в райони поблизу міста Галац, На даний момент об'єктів, що впали з повітряного простору на території Румунії, не виявлено. Пошуки уламків продовжуються.

Причина оголошення тривоги в Румунії та наслідки для України

У ніч на 30 вересня Росія випустила з окупованого Криму по Україні близько 40 "Шахедів". Основною ціллю росіян була портова інфраструктура Подунав'я. Пізніше дрони маневрували та зайшли в центральні регіони України. Російські терористи влучили в об'єкт інфраструктури Калинівської громади на Вінничині, на місці влучання спалахнула пожежа. Українським силам та засобам ППО вдалося збити 30 "Шахедів".