Цей суд вирішив визнати російського бобслеїста Олександра Зубкова олімпійським чемпіоном на території Росії. Та дозволив не повертати олімпійські нагороди МОК. При цьому що у 2017 році МОК позбавив спортсмена нагород через порушення антидопінгових правил. Також спортивний арбітраж (CAS) довічно відсторонив Зубкова від участі в Олімпійських іграх, але в лютому 2018 роки замінив дискваліфікацію на відсторонення від змагань в Пхенчхані.
Читайте також: Російські легкоатлети 23 рази порушили антидопінгові правила в 2018 році
Таке рішення російського суду не могло залишитися поза увагою МОК. Останні надіслали до Олімпійського комітету Росії (ОКР) офіційне повідомлення з проханням "вжити необхідні юридичні заходи для забезпечення приведення у виконання рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) від 23 квітня 2018 року у зв'язку з постановою Московського міського суду від 21 листопада 2018 року".
Відтак ОКР 5 грудня 2018 року подав апеляцію на рішення Московського міського суду, який, зокрема, порушує умови Конвенції визнання та приведення до виконання іноземних арбітражних рішень. У своїх діях ОКР виходить з того, що "рішення CAS в принципі не може бути предметом перегляду російськими державними судовими інстанціями, у тому числі Московським міським судом, у зв'язку з відсутністю юрисдикції останнього переглянути рішення, винесені міжнародним третейським судом (арбітражем)".
Також, якщо буде встановлено, що положення Олімпійської хартії МОК не виконуються в межах Російської Федерації, це може призвести до самих жорстких санкцій – аж до повного відсторонення російських спортсменів від участі в Олімпійських іграх в складі Олімпійської команди Росії та під прапором Російської Федерації вже в 2020 році в Токіо