Лист від Міжнародної федерації баскетболу (FIBA) надійшло до РФБ сьогодні. Його текст з'явився на сайті російської організації.

Очевидно, що ситуація ще більше загострилася і зараз досягла неприйнятної точки, коли старий менеджмент (незважаючи на запевнення на адресу FIBA) втручається у діяльність РФБ і, більше того, ставить під сумнів авторитет РФБ навіть у разі виконання регламентів, що регулюють змагання РФБ,
— йдеться у листі.

У FIBA констатували, що реальних змін ситуації так і не сталось, а жодна зі сторін "не виявляє належних намірів привести РФБ до єдності та стабільності".

У зв'язку з вищесказаним і відповідно до рішення Центрального бюро FIBA, зазначеним у нашому листі від 22 липня 2015 року, Виконавчий комітет FIBA прийняв рішення дискваліфікувати Російську федерацію баскетболу,
— сказано в заяві.

Це рішення вже вступило у дію, але не стосується російських національних збірних, які зараз беруть участь у змаганнях, і Чемпіонату Європи U18 серед дівчат, який стартує через декілька днів.

На цей момент дискваліфікація РФБ означає також, що під загрозою — участь російських команд у майбутніх Чемпіонаті Європи та Олімпіаді.