Напередодні IIHF опублікувала чергове своє рішення щодо майбутньої долі команд із країни-терористки та її посіпаки. Воно було особливо важливим через те, що у вирішальному раунді кваліфікації до Олімпіади-2026 Білорусь попередньо потрапила в одну групу з Україною.

До теми Збірна України з хокею переграла Естонію та вийшла у фінал кваліфікації на Олімпіаду-2026

Обидві збірні пропустять наступний сезон

Міжнародна федерація хокею зробила єдиний правильний вибір. Вона не допустила білорусів до відбору на Олімпійські ігри-2026, продовживши відсторонення на сезон-2024/25 для обох країн.

На основі ретельного аналізу Рада IIHF дійшла висновку, що повернення команд Росії та Білорусі до змагань IIHF поки небезпечно. Таким чином, Росія та Білорусь не братимуть участі в чемпіонаті IIHF сезону-2024/2025. Це рішення також стосується збірної Білорусі щодо фінального олімпійського кваліфікаційного раунду, який відбудеться в серпні 2024 року,
– йдеться в офіційній заяві.

Це означає, що Росія та Білорусь не зіграють на чемпіонаті світу-2024, який відбудеться в Чехії. Збірна ж України у кваліфікації до Ігор-2026 має отримати іншого суперника у групі, якого визначать пізніше. У квартеті D з "синьо-жовтими" залишилися поки Словаччина та Казахстан,

Зазначимо, що це вже третє відсторонення від міжнародних змагань з хокею для росіян та білорусів. В IIHF повідомили, що продовжуватимуть стежити за ситуацією. Рішення, щодо участі країн-агресорок у сезоні-2025/26 буде ухвалене не пізніше травня 2025 року – перед щорічним конгресом організації.