Роман Кокошко – бронзовий призер чемпіонату Європи зі штовхання ядра. Це перша нагорода України у цій дисципліні з 1994-го року. Також атлету на змаганнях вдалось встановити рекорд України, пише 24 канал.

Варте уваги Персональне досягнення Джими: результати жіночого спринту на Кубку світу з біатлону

Нове національне досягнення

У своїй першій спробі Роман Кокошко штовхнув ядро на 21.23 метра. До кінця першого шансу українець з цим показником був лідером. Проте уже після двох наступних спроб він опустився на четверте місце, оскільки його обійшли відразу троє іноземних спортсменів. Кращі результати показали італієць Зене Веір (22.06 метра), чех Томас Станек (21.90 метра) та хорват Філіп Міхайлевіч (21.45 метра).

У наступних трьох спробах українцеві потрібно було покращити свій результат мінімум на 23 сантиметрам, щоб розраховувати на медаль. І в останній спробі Кокошко зміг штовхнути ядро на 21.84 метра, що допомогло йому вирвати "бронзу" змагань та ще й встановити новий національний рекорд. Роман покращив попереднє досягнення України на 1 сантиметр.

Наступними змаганнями для Романа Кокошка стануть виступи на Кубку Європи з метань, що відбудуться у Португалії.

Українці на чемпіонаті Європи зі штовхання ядра

  • У 1994 році Олександр Багач виграв "золото", ця медаль залишається єдиною у своєму роді для України у цій дисципліні.
  • До цьогорічних змагань до фіналу чемпіонату Європи зі штовхання ядра проходили лише три українці: Олександр Багач, Роман Вірастюк та Андрій Німчанінов. Роман Кокошко став четвертим.
  • Кокошко - перший українець, що метнув на рівні чемпіонату Європи за 21 метр.