Дивна метаморфоза спіткала найтитулованішого тенісиста сучасності у матчі 1/4 проти Джо-Вілфріда Цонга. Роджер упевнено розпочав.

Єдиного брейк-пойнту вистачило Майстру, аби повести у рахунку після першої партії. Згодом на тайбрейку Федерер записав до свого активу і другий сет. Здавалось, перемога фаворита – питання часу. Адже досі на Гренд Слемах Роджер ще не програв жодного матчу у якому брав дві стартові партії.

Та от тенісної статистики не читав Цонга. Француз просто повстав з колін і скоротив відставання у четвертому сеті. Мало того, що активізувався опонент, так ще й дав збій механізм швейцарця. Роджер почав куди інертніше рухатись кортом, а от з ударами просто не складалось. Користуючись моментом, Цонга відновив статус-кво у четвертому сеті і спромігся здійснити швидкий брейк у вирішальному п'ятому.

Федерер, як не дивно, відповів мовчанкою. 3:6, 6:7 і тричі по 6:4 – фантастична вольова перемога Джо-Вілфріда. Наступне випробування фіналіста "Аустраліан Оупен 2008" – серб Новак Джоковіч.