Застосування технології відеодопомоги арбітру (VAR) може бути тимчасово зупинене через судовий позов, ініційований Франсіско Лопесом з Мадрида. Лопес подав позов проти Королівської федерації футболу Іспанії (RFEF) та ФІФА, стверджуючи, що є автором технології VAR і звинувачує їх у використанні його розробки без визнання.

Дивіться також Ледь стримав сльози: відео емоційного прощання Моурінью з вболівальниками

Все через судовий позов

Лопес розповідає, що його проєкт "Футбол XXI століття", зареєстрований у 1999 році, став основою для системи VAR, яка була зареєстрована у 2006 році.

Він зазначає, що протягом багатьох років намагався домогтися визнання свого авторства від ФІФА, надсилаючи їм листи та підтримуючи контакт з колишнім арбітром Хосе Марією Гарсією Арандою.

У своєму позові Лопес вимагає 300 мільйонів євро компенсації від RFEF і ФІФА, і суд може вирішити тимчасово призупинити використання системи VAR як запобіжний захід під час розгляду справи.

Що відомо про Лопеса

  • Франсіско Лопес 69-річний чоловік з Мадрида, який стверджує, що він винайшов систему VAR 1999 році.
  • Раніше в інтерв'ю Dario AS він заявляв, що надіслав свою розробку в FIFA, як інноваційний проєкт, а ті повністю скопіювали його розробку замінивши лише назву.
  • Також він заявив, що намагався зв'язатись з представниками FIFA, вісім років поспіль.