Організатор "Дакара" ASO підписав п'ятирічну угоду із Саудівською Аравією. Однак поки офіційно про це ще не повідомлено, пише Motorsport.com. Тож деталей перегонів поки немає.

Читайте також: Вперше жінці підкорилося історичне досягнення на смертельній гонці Дакар-2019

Саудівська Аравія не має ландшафту для "Дакара", лише 1,4 мільйона квадратних кілометрів Аравійської пустелі з гірським масивом Асір, де температура коливається від -2 до +30 градусів за Цельсієм у січні. Тож є ймовірність, що перегони згодом відбуватимуться в декількох країнах. Це підтвердив і цьогорічний переможець "Дакара" Насер Аль-Аттія.

"Цей план передбачає у 2020 році 100% гонки в Саудівській Аравії, а потім спробуємо поїхати в інші країни, такі як Оман, Йорданія або Єгипет", – заявив Насер Аль-Аттія.

Також занепокоєння викликає, як Саудівська Аравія зможе впоратися із прибуттям сотень іноземців, яким тільки почали видавати туристичні візи наприкінці 2018 року, а також жінок-гонщиць, членів команди, організаторів та журналістів.

Організатор "Дакара" ASO проводив найвідоміший у світі ралі-рейд у Південній Америці з 2009 року. Перегони перенесли туди через терористичні загрози у Мавританії, що призвело до скасування гонки 2008 року – останньої в Африці. У 2019 році Дакар був першим, що повністю відбувся в межах однієї країни – Перу. Це сталося після того, як південноамериканські сусіди Чилі, Еквадор і Болівія не змогли знайти згоду з АСО.