Тому президент РФ зробить усе можливе для покращення своєї репутації за допомогою престижної події. Однак не варто сподіватися, що ЧС-2018 хоча б на якийсь період утихомирить господаря Кремля. Про це пише постійний автор Bild Філіп П'ятов.
Читайте також: Німецькі спецслужби назвали потенційні загрози для гостей ЧС-2018 з футболу
65-річний президент усвідомлює, що йому потрібно щось більше, ніж перемога на виборах, щоб заспокоїти олігархів і представників спецслужб зі свого найближчого оточення. Він сподівається на те, що ЧС-2018, який пройде без проблем, забезпечить йому підтримку на найближчі 6 років,
– розмірковує журналіст.
Але з точки зору зовнішньої політики, для Путіна склалася неприємна ситуація. Так, нелюдська війна, яку він веде в Сирії, не сходить із перших шпальт видань, російські війська досі перебувають на Донбасі, кремлівська верхівка занесена у списки санкцій, введених міжнародним співтовариством. До того ж, нещодавно Захід сколихнула новина про спробу вбивства російського подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки нагадує автор статті.
Тому Чемпіонат світу з футболу повинен хоча б на деякий час перекрити весь цей негатив. Росія хоче продемонструвати себе в ролі доброзичливого господаря і організувати спортивне свято, яке змусить забути про те, що творить російська військова машина, акцентує увагу П'ятов.
"Однак під час завершення Олімпіади в Сочі взимку 2014 року Володимир Путін віддавав наказ про "повернення" Криму до складу Росії. Всього через кілька днів після завершення Ігор російські спецпідрозділи почали окуповувати півострів, що в подальшому переросло в його анексію. Російський президент розумів, що нівелює симпатії, які вдалося заробити на Олімпіаді в Сочі. Проте для Путіна, одержимого владою, військові успіхи завжди були надійнішою валютою, ніж приємні слова представників Заходу", – застерігає журналіст.
Читайте також: Великобританія закликає своїх союзників бойкотувати ЧС-2018 у Росії, – ЗМІ