Розслідування у справах Устюгова і Світлани Слєпцової почалося в серпні 2018 року одночасно зі справами Олександра Печенкіна та Олександра Чернишова, яких пізніше дискваліфікували на 4 роки. У грудні 2019 року стало відомо, що IBU продовжує розслідування у справах Устюгова і Слєпцової. За інформацією журналіста Хайо Зеппельта, саме дані про цих спортсменів були змінені в базі даних Московської антидопінгової лабораторії.

Хто такий Євген УстюговЧемпіон і бронзовий призер Олімпійських ігор 2010 року, олімпійський чемпіон Сочі-2014 в естафеті, дворазовий срібний призер чемпіонатів світу.

До слова: Французький біатлоніст Фуркад погрожує росіянці Рєзцовій судом

IBU розпочало нове розслідування щодо Устюгова на основі його біологічного паспорта. Це ж розслідування проводилося в 2017 і 2018 роках. В самому Союзі біатлоністів роз'яснили деталі щодо цього розслідування.

"Щоб уникнути болючих спекуляцій незалежний орган по боротьбі з негативними явищами в біатлоні (BIU) підтверджує, що він звинуватив Устюгова в можливому порушенні Антидопінгових правил IBU (використання забороненої речовини або методу) у зв'язку з відхиленнями в біологічному паспорті в період з січня 2010 року до лютого 2014 року. Спортсмен більше не бере участі в змаганнях. Згідно з антидопінговими правилами IBU, звинувачення розгляне незалежний суд", – йдеться в заяві.

Сам Устюгов вирішив подати в суд на IBU в державний суд Австрії, адже штаб-квартира організації розміщена в Зальцбурзі. При цьому це вперше біатлоніст подає позов у цивільний суд, а не Спортивний арбітражний суд в Лозанні.