"Кошти будуть оперативно виплачені спортсмену на картку. Дякуємо за видатну перемогу в ім'я України на зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані!" – зазначає міністр.

Читайте також: Що відомо про Олександра Абраменка, новоспеченого олімпійського чемпіона

І додає:

Нагадаю, що за даними Eurosport, Україна входить у ТОП-5 держав за розміром олімпійських призових. Так, за "золото" ОАР передбачено лише 56 400 євро, Франція виплачує 50 000 євро, Німеччина – 20 000 євро, США – 33 200 євро, Польща – 28 800 євро, Китай – 25 800, Австрія – 17 000, Канада – 12 900. В Норвегії, Великобританії та Швеції виплати призових за олімпійські нагороди не передбачені.


Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов (у центрі) радіє тріумфу Олександра Абраменка (зліва) на Олімпіаді-2018 у Пхьончхані

Нижче наводимо дані того самого опублікованого "Євроспортом" дослідження британської компанії Consultancy, на яке посилається пан Жданов. Воно справді цікаве й показове. Але перед тим як так хизуватися, пан Жданов ліпше б розповів, у яких умовах живуть, тренуються, відновлюються і змагаються спортсмени з країн, які платять преміальних менше за Україну. Що, приміром, олімпійська збірна Норвегії навіть харчується у Пхьончхані продуктами, завезеними з дому.


Скільки олімпійські чемпіони отримують призових у різних країнах. Дані Eurosport

У тому й річ, що рівнятися у цьому випадку треба не на тих, хто вище за нас, а швидше навпаки. І не тішитися потраплянням у топ-п'ять, а краще прагнути до того, щоб наші атлети не марили одноразовими преміальними, мов маною небесною, а почувалися вільними у матеріальному плані людьми як "ненагороджені" за олімпійські перемоги норвежці, шведи чи британці.

Зрештою, якщо навіть мислити зовсім поверхнево, то очевидно, що можна пропонувати навіть мільйон євро, але умовний Андрій Мандзій на саморобних санях чи Іван Ковбаснюк, який змагається на трасі пхьончханського рівня вп'яте в житті, вище голови не стрибнуть. А норвежцям навіть преміальних не треба, щоб побити медальні рекорди за всю історію виступів на білих Олімпіадах ще за тиждень до завершення ХХІІІ Ігор.

Бо навряд чи в тих "безпреміальних" скупих державах можлива ситуація, яку окреслив в олімпійській студії заступник пана Жданова Роман Вірастюк. Однією з причин невиразних виступів українців у Пхьончхані колись знаний легкоатлет назвав фармакологічну складову. Зі слів пана Вірастюка, тривалий час українські спортсмени відновлювалися з допомогою препарату, який не так давно потрапив до списку заборонених. Альтернативи йому не знайшли і через те атлети відновлюють сили під час виснажливих зборів надто довго. Відповідно важко уникнути збоїв у підготовці. Чи можлива така ситуація в тих країнах, які знаходяться внизу "преміального" рейтингу? Питання, мабуть, риторичне.

Читайте також: Тріумф Абраменка: журналісти показали обурливі знімки з тренувальної бази в Миколаєві

І ще. Преміальні в нинішніх розмірах в Україні виплачували й до пана Жданова. То чому ж тоді новоспечена Олімпійська чемпіонка з фігурного катання Альона Савченко виступає за Німеччину, де за олімпійські перемоги люди отримують "лише" по 20 тисяч євро?

В інтерв'ю Альона прямо зазначає:

Ми могли б і за Україну виступати. Але там немає умов.

Не тим хизуєтеся, пане міністре. Звичайно, преміальні виплачувати треба. Особливо коли вони обіцяні. Особливо – коли діяти продовжує стара система, а нову запровадять не скоро. Тільки не обов'язково при цьому хизуватися. А тим паче – вдаватися до недолугих порівнянь. Ще недолугіших, ніж сентенції про "незимову країну Україну".

Що таке фристайл? Це вид лижного спорту, що входить у програму зимових Олімпійських ігор. Дисциплінами фристайлу є лижна акробатика, могул, скі-крос, лижний хафпайп, слоупстайл.