"Яна була натхненням на корті і за його межами для всіх, хто її знав. Її зірка завжди буде яскраво сяяти в історії WTA. Наші співчуття. Думками ми зараз з сім'єю Яни", – сказав директор WTA Стів Саймон.

Читайте також: Помер легендарний тенісист

Чеська спортсменка була 17-кратною переможницею турнірів "Великого шолома". Новотна здобула свій головний трофей – перемогу на Вімблдоні – у 1998 році. Тодій їй було вже 29 років і 9 місяців, що зробило її найстаршою тенісисткою, яка здобула цей трофей. У фіналі вона здолала француженку Наталі Тозья.

Яна Новотна перемогла на Вімблдоні у 1998-му

Цій перемозі Новотної передували дві поразки у фінальних матчах – у 1993 і 1997. Матч у 1993-му став знаковим для чеської спортсменки.

Зазнавши несподіваної поразки Новотна розплакалася і її заспокоювала герцогиня Кентська, яка, за словами спортсменки, сказала їй: "Ти зробиш це". Фото Новотної та герцогині стало легендарним.

На наступний день, хоча я і була засмучена і розгублена, я відкрила газету і побачила фото себе і герцогині Кентської на першій шпальті. На секунду я відчула, ніби я переможець, і це було чудове почуття. У мене все ще зберігаються ці газети, це красиві фотографії – я думаю, що вони показали людське обличчя професійного тенісу. Більшості людей запам'яталося саме це, а не мій програш,
– відзначала тенісистка в інтерв'ю ВВС.

Яна Новотна і герцогиня Кентська

Також Новотна досягла другого місця в світовому рейтингу в одиночному розряді, першого місця в парному, виграла Кубок Федерації від Чехії і медалі на Олімпійських іграх.

Спортсменка не мала дітей. Жила у чеському Брно і мала помешкання у Флориді на Хайленд-біч. після завершення провесіної кар'єри вона працювала коментатором з британським каналом Eurosport та BBC.