На п’ятому етапі супервелобагатоденки Giro d'Italia зберегти найкращу форму аж до фінішу вдалося представникові команди "Рабобанк" Петеру Веннінгу, за що йому й дісталася рожева майка лідера.

Вже зі старту самотужки відірватися від пелотону спробував Мартін Коллер. Його відрив сягнув уже 12 хвилин, та згодом почав стрімко скорочуватися. Першими наздогнати Коллера вдалося Джонові Ґадре та Веннінгу. Згодом Петер залишив дует суперників позаду і зумів таки на 8 секунд випередити основну групу переслідувачів.

Другим фінішував Фабіо Дуарте, а третім Хосе Серпа. Українець Ярослав Попович спробував відірватися від пелотону на останньому підйомі - менш як за 50 кілометрів до фінішу. Однак суперники його не відпустили, а спроба коштувала занадто багато сил.

У підсумку Славко програв переможцю аж п’ять з половиною хвилин і у загальному заліку скотився з 9 на 59 сходинку. Новий ж лідер абсолюту Петер Веннінг на дві секунди випереджає своїх головних переслідувачів італійця Марко Піннотті та білоруса Костянтина Сівцова.