Футбол 7x7 вперше був присутній в програмі Літніх Паралімпійських ігор в 1984 році, пише "Громадське".

Тоді переможцем стала збірна Бельгії. Після цього тричі поспіль "золото" вигравала збірна Нідерландів. А починаючи з 2000 року найвищі нагороди здобували лише росіяни та українці.

Україна, Паралімпіада, Ріо

Збірна України, вигравши в фіналі у футболістів Ірану на Паралімпіаді-2016, повторила досягнення Нідерландів за кількістю золотих нагород і перевершила в цьому показнику росіян.

Тепер українці мають в своєму активі 3 "золота" і 2 "срібла" та очолюють медальну таблицю в цьому виді спорту. Нідерланди лишаються другими з трьома золотими нагородами, а росіяни – третіми – з 2 золотими, 2 срібними та 1 бронзовою медалями.

УКраїна, Паралімпіада, Ріо

Зауважимо, що на літній Паралімпіаді 1984 року одночасно проводилося два змагання: футбол по 7 чоловік у команді для візочників (США – "золото", Канада – "срібло", Велика Британія – "бронза") і для стоячих спортсменів. Однак, змагання за участю спортсменів-візочників з тих пір не проводилися.

Окрім того, на літніх Паралімпійських іграх 2004 року в Афінах вперше з'явилися змагання з футболу 5x5 для спортсменів з вадами зору, включаючи сліпоту. Тричі поспіль переможцями ставали бразильці. Фінал Паралімпіади-2016 з цього виду спорту відбудеться 17 вересня між футболістами Бразилії та Ірану.

Читайте також: Україна встановила новий медальний рекорд на паралімпіадах

Нагадаємо, що українська паралімпійська збірна з футболу 7x7 у фіналі переграла команду з Ірану у додатковий час.