Максимально сконцентровані, взірцево вдягнені джентльмени, надретельно обмірковують кожен наступний хід і нарешті завдають чергового влучного удару. Так думали про снукер раніше. Допоки на велику арену не вистрибнув геній Ронні О’Саллівана.
Не завжди охайний, нерідко некоректний та водночас до біса талановитий Рональд Антоніо взяв та й штовхнув снукер у нову епоху - в еру динаміки.
“The Rocket”… Прізвисько “Ракета” англієць отримав далеко не за захопленням космосом. О’Салліван - найшвидший снукерист усіх часів і, як кажуть, народів.
Кий потрапив рук Ронні, коли тому йшов лише четвертий рік. У 9 натхненний підтримкою спортсмена-батька О’Салліван вже здійснив свій перший сенчурі - набрав більше ста очок впродовж одного фрейму. Тобто, партії.
У 14 заробив першу тисячу фунтів в рамках одного турніру, а ще роком пізніше підкорив максимальну серію у 147 балів. Кар’єра Роні прогресувала швидше, аніж просто стрімко. Та серця фанів він запалював не лише феноменальною грою. Роні досі обожнюють за невимушеність. Він ніколи не намагався вдавати зразкового естета. Не цурався корчити гримас, які й стали однією з його родзинок. Усе, що спадає на гадку О’Саллівана можна прочитати на його обличчі. Англієць з ірландським корінням не соромиться абсолютно нічого. Може подрімати поки за столом працює суперник. Якось навіть накинувся на рефері.
Суддя необережно пожартував про батька Ронні, який саме сидів у в’язниці за вбивство. Особисте життя юного спортсмена, до слова, зовсім не клеїлось. За ґратами встигла побувати і мати, тож “пробиватись у люди” доводилось самотужки. Ронні впадав у депресії, часто затримувався у пабах,.. впіймався на кокаїні.
Та зрештою зумів, не просто витягти із ями себе, взяв ще й опіку над молодшою сестрою завдяки снукеру. Семигодинні щоденні тренування регулярно перетворювались у все нові й нові титули. О’Салліван не просто перемагав - клав на лопатки суперників і оком не кліпнувши. Подекуди, однією лівою (у прямому значенні).
Крім того, Роні належить унікальне досягнення. У сезоні 96-97 років він взяв та й реалізував максимальні 147 очок за рекордний час. “Спалив” усі кулі у визначеній послідовності за 5 хвилин і 20 секунд.
Саме швидкість - пристрасть Роні. “Рокет” не відмовив собі у задоволенні вийти на старт кількох етапів професійних автоперегонів. Зумів навіть дістатись фінішу. І навіть - не останнім.
У рідній же ж стихії О'Салліван встиг виграти мало не півсотні турнірів. А відповідь на запитання часу - коли харизматичний англієць стане чемпіоном світу – експерти отримали у 2001-му. А згодом ще й у 2004-му... І у 2008-му...
Ронні – не просто блискавичний гравець. Його приклад надихнув функціонерів створити новий вид снукеру – Power Snooker. Де рахунок ведуть не за партіями, а на очки і на кожен удар у гравця – лише 20 секунд.
О'Салліван – не просто успішний снукерсит. Він не менш хвацько вкладає гроші у нерухомість. Мешкає подалі від міської метушні у власному човні, де й спостерігає за матчами улюбленого лондонського "Арсенала" та приймає у гості двох доньок і Роні-молодшого.
Роні-старший давно залишив кризовий період свого життя у минулому, відкрив школу підтримки молодих талантів і насолоджується сьогоденням. Сьогоденням, яке забезпечив сам. Забезпечив, завжди залишаючись собою.