На формі національних паралімпійських та дефлімпійських команд під час участі на Паралімпіадах та Дефлімпіадах присутнє гасло "Слава Україні!". Про це нагадав голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів та президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.

Читайте також: Як і чому Україна стала причиною скандалу на Чемпіонаті світу з футболу у Росії

"Українські паралімпійці та дефлімпійці шоковані реакцією FIFA на особисті вияви позитиву до України гравцями і тренерами національної збірної команди Хорватії в позаматчевий час, фактично – під час їхнього дозвілля", – заявив Валерій Сушкевич.

Він зазначив, що у Національному комітеті спорту інвалідів України вважають реакцію ФІФА "порушенням прав гравців та тренерів команди Хорватії на свободу слова".

Нагадаємо, після перемоги збірної Хорватії над збірною Росії у чвертьфіналі Чемпіонаті світу 2018, колишні гравці київського "Динамо" Домагой Віда та Огнєн Вукоєвіч записали відеозвернення, де заявили, що це "перемога для "Динамо" та України", а також використали вітання "Слава Україні!". Після цього ФІФА винесло попередження Віді, а Вукоєвіча виключили з тренерського штабу збірної Хорватії. Згодом же ФІФА все таки оштрафувало Вукоєвіча "за неспортивну поведінку". Вже після цього було опубліковано ще одне відео з Домагоєм Відою, де він знову передає вітання Києву (гравець провів 5 років у київському "Динамо") і використовує гасло "Слава Україні!".

Підписуйтеся на наш Twitter та Telegram