Як відомо, Олімпіаду ігнорували більше 50-ти держав світу, включно зі США та багатьма європейськими країнами. Причина — ввід радянських військ в Афганістан у 1979 році.

Втім, СРСР зробили усе для того, аби з помпою показати усьому світу свій соціалістичний рай. Для змагань спеціально побудували більше 20-ти величезних олімпійських об'єктів, серед яких спорткомплекс "Олімпійський" та стадіон імені Леніна. Ще один відомий об'єкт олімпійського будівництва — московський аеропорт "Шереметьєво".

Символом змагань став олімпійський ведмедик, його спроектував відомий дитячий ілюстратор Дмитро Чижиков. Емблема Олімпіади була усюди — на будинках, листівках, посуді. А скульптури ведмедика ще довгий час після завершення Олімпіади прикрашали узбіччя доріг.

Під час проведення Олімпіади Москва стала одним з найбезпечніших міст на землі. Адже перед змаганнями столицю СРСР ретельно очистили від усіх небажаних елементів. Жебраків та безхатчеків масово вивезли за 101 кілометр, а усіх, хто мав кримінальне минуле та душевнохворих — ізолювали.

Годі і казати, що за відсутності суперників американців радянська збірна виборола абсолютну більшість нагород — 195, 80 з яких були золотими. А тим, хто проігнорував Олімпіаду, Москва віддячила тією ж монетою. Збірна СРСР та його союзники не приїхали на Літні Олімпійські ігри 1984 року у США.