В активі американців – 121 нагорода, з яких 46 – золоті (стільки ж було і на минулих Іграх у Лондоні).

На другому місці несподівано фінішувала Великобританія, яка завоювала 27 золотих медалей (на дві менше, аніж на домашній Олімпіаді). Лише третім завершив Ігри Китай – 26 золотих нагород (для порівняння – у Лондоні "Піднебесна" виборола 38 золотих медалей, а у 2008 році в Пекіні – 51 "золото").

До дюжини кращих увійшли також Росія (19 золотих медалей), Німеччина (17), Японія (12), Франція (10), Південна Корея (9), Італія, Австралія, Нідерланди та Угорщина (по 8). Господарі – Бразилія – фінішували на 13-му місці.

Збірна України виступила значно гірше, аніж на попередніх змаганнях – всього лиш 2золоті, 5 срібних та 4 бронзових нагороди і підсумкове 31-е місце.

Загалом представники 59 команд здобули щонайменше по одній золотій медалі, 9 з них – вперше в історії Літніх Олімпіад (В'єтнам, Сінгапур, Пуерто-Ріко, Бахрейн, Таджикистан Кот-д'Івуар, Косово, Фіджі та Йорданія, причому для трьох останніх це перші медалі взагалі). А хоча б 1 медаль на Літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро здобули 87 країн.