Гутцайт: Буковель готовий взяти багато змагань на Олімпіаді

Міністр розповів, що наразі будується біатлонний комплекс у Буковелі, де вже відбувся чемпіонат України. За словами Гутцайта, у Буковелі може відбутися значна частина змагань на Олімпіаді-2030.

До теми Україна подасть заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2030, – міністр спорту Гутцайт

"Будується біатлонний комплекс в Буковелі. Ми вже там проводили українські змагання. Буковель взагалі готовий взяти багато змагань на Олімпіаді, там ще поруч потрібно побудувати декілька трас для інших видів. Все тільки розпочинається", – сказав міністр.

Він уточнив, що Україна недавно прийняла остаточне рішення подаватись на Олімпіаду, тому, крім Буковелю, нічого з побудови інфраструктури для зимових видів не розпочато.

"Все тільки проєктується, воно в ескізних планах. Потрібно було зробити аналіз, щоб зрозуміти де можна проводити. У Львові будемо будувати палац спорту для хокею, а в Києві буде палац для зимових видів. Але західний регіон — це те місце, де буде проходити Олімпіада, ви ж розумієте", – зазначив Гутцайт.

Як розповів глава Міністерства молоді та спорту, скелетон чи бобслей на Олімпіаді-2030 може відбутися у Латвії, а не в Україні. Міжнародний олімпійський комітет рекомендує не будувати такі дорогі об'єкти.

Наприклад, скелетон чи бобслей можемо проводити в Латвії, там є вся ця інфраструктура. Бо вона ж дорого коштує і в обслуговуванні теж. МОК рекомендує, щоб ми не будували такі дорогі об'єкти, а використовували їх в країнах поруч,
– сказав Гутцайт.

Він додав, що Україна планує подавати заявку на проведення Олімпіади самостійно. За згодою з МОК деякі види спорту можуть прийняти інші країни.

"Але Олімпіада — це дороге задоволення. І щоб уникнути значних витрат, МОК рекомендує, якщо поруч є готові траси для, наприклад, бобслею та скелетону, проводити змагання там. Наприклад, є траса в польському Закопане", – резюмував Гутцайт.