Засновник

Якби не французький активіст П'єр де Кубертен, сучасних Олімпійських ігор могло б і не бути. Саме він у 1894 році запропонував відродити давньогрецькі змагання. А згодом створив Міжнародний олімпійський комітет. І вже через два роки відбулись перші літні Олімпійські ігри. Щоправда, не влітку, а навесні.

Символічно, що пройшло усе в Афінах. Тоді за нагороди боролися понад 240 спортсменів з 14 країн всього у 9-ти видах спорту. До прикладу, на цьогорічній Олімпіаді, яка відбудеться у серпні в Ріо-де-Жанейро, атлети з 206-ти країни змагатимуться у 28-ми видах спорту.

Курйози

Під час Олімпійських ігор завжди було чимало курйозів. Один із перших трапився 1904 року, і добре запам'ятався своєю комічністю. Американець Фред Лорз під час марафону прибіг першим, однак золота так і не отримав. А все тому, що виявилось – він біг лише на початку і в кінці дистанції. Решту часу проїхав на попутній машині, яка підібрала його по дорозі.

У 1936 році Олімпіада пройшла у гітлерівській Німеччині. Це був розквіт нацистської ідеології. Символічно, що героєм цих змагань став темношкірий американець Джессі Оуенс. Легкоатлет виборов тоді 4 золотих медалі. А під час нагородження відмовився скинути руку в римському салюті.

Україна

Україна у складі незалежної команди вперше взяла участь в Олімпійських іграх у 1994 році. Тоді це були зимові змагання. Перше золото нашій країні здобула фігуристка Оксана Баюл. Їй на той час було всього 16. За три роки до того дівчина залишилась сиротою. Її мама померла від раку. Колись вона займалась танцями, і мріяла, що Оксана буде балериною. Саме тому у пам'ять про матір юна фігуристка і виступала в образах лебедя під музику Чайковського з балету "Лебедине озеро". Ці образи відтоді асоціюються з нею.

А перше українське золото літньої олімпіади у 1996 році здобув борець Вячеслав Олійник. Це був тріумф для всієї нашої збірної. Україна взяла 9 медалей найвищої проби. І сенсаційно посіла 9-те загальнокомандне місце.

Серед українських спортсменів найбільше медалей має плавчиня Яна Клочкова – 4 золота та одне срібло. А абсолютним рекордсменом із кількості нагород в історії Олімпіад є американський плавець Майкл Фелпс. У нього їх аж 22.