На корт маленьку Елю привели в чотирічному віці. Тоді батьки робили ставку на її старшого брата, а дівчинку залучили до спорту за компанію. Чи могли вони в далекому 1998 році передбачити, що за кілька років донька стане справжньою гордістю країни.

Уже в 2010 році Еліна лідирувала на юніорському турнірі "Роланд Гаррос" у Франції. А через три роки святкувала першу перемогу на змаганнях Світової тенісної асоціації, завоювавши Кубок Баку.

Справжньою сенсацією Світоліна стала на Олімпіаді в Ріо. В одній восьмій фіналу одиночного турніру дебютантка із тріском вибила зі змагань дворазову олімпійську чемпіонку Серену Вільямс. А вже в жовтні обійшла першу ракетку світу Анжеліку Кербер. Таким чином лише за три місяці Еліні вдалося перемогти двох лідерок світового рейтингу.

До речі, сама Світоліна стала першою українкою, якій вдалося потрапити в топ-15 найкращих тенісисток планети. І це при тому, що всього 5 років тому вона була на 270-й позиції.

Сьогодні в активі українки, окрім юніорських кубків, шість перемог на змаганнях серії WTA – чотири в одиночному розряді та дві у парному.

За свою кар'єру 22-річна Еліна встигла заробити чотири мільйони доларів призових. А це під силу далеко не кожному.