Головна червона картка цього року дісталася очільникам ФІФА. Вранці 27 травня швейцарська поліція увірвалась у 5-зірковий готель у центрі Цюриха. За кілька хвилин правоохоронці вивели з будівлі з десяток арештованих.
Як потім стане відомо – затримані високопоставлені чиновники ФІФА. Зокрема, віце-президент організації. Всіх їх підозрюють у багатомільйонному хабарництві. Сенсаційний арешт відбувся якраз напередодні виборів очільника ФІФА. Та це не завадило перемогти чинному президентові Блаттеру.
Ціна кримінальної справи — півтори сотні мільйонів. Футбольним функціонерам закидають відмивання грошей, продаж прав на телетрансляцію матчів та махінації із вибором господарів мундіалів. Серед них – не хто інший як Росія та Катар. Є підозри, що за почесне право приймати чемпіонати країни виклали керівництву ФІФА кругленькі суми. Від гріха подалі міністр спорту Росії Віталій Мутко наперед взявся відбілювати репутацію.
Йозеф Блаттер у групу перших затриманих тоді не потрапив. Однак за 3 дні після переобрання на посаду президента Футбольної асоціації він з не меншою помпою подав у відставку. Чиновницьке поле покидав далеко не під оплески.
Сьогодні ж шлях назад йому закритий практично назавжди. За гру у свої ворота 79-річного чиновника усунули від футболу на 8 років. Разом з ним в аутсайд потрапив й голова УЄФА Мішель Платіні. Правоохоронці твердять — останньому Блаттер потай передав 2 мільйони франків з гаманця федерації.
Неочікувано захищати головного футбольного корупціонера взялася Москва. Очевидно тривога за долю майбутнього чемпіонату не дає спокійно спати мешканцям Кремля. Наче з гарячки Володимир Путін навіть запропонував віддати Блаттеру Нобелівську премію миру.
Нового президента для ФІФА оберуть уже в лютому. Серед фаворитів — головний противник Блаттера на попередніх виборах принц Йорданії Алі бін Аль-Хусейн. Чи зможе новий керівник відбілити репутацію головної футбольної організації покаже час.