Як йдеться на сайті об'єднання, шість разів по ходу сезону Олександр Рябоконь визнавався найкращим в УПЛ за підсумками турів. Першу нагороду він отримав ще минулого сезону, коли став найкращим у 24-у турі (тоді "Десна" вдома перемогла "Карпати"). Після цього п'ять разів він визначався кращим у сезоні 2019/20. Це було після матчів проти 2-го туру ("Десна" перемогла "Ворсклу"), 7-го туру ("Десна"обіграла "Динамо" на виїзді), 9-го туру ("Десна" розгромила "Маріуполь" на виїзді), 12-го туру ("Десна" розгромила "Львів" на виїзді) та 16-го туру ("Десна" перемогла "Олександрію").

Читайте також: Історична медаль Підручного й дивовижна Харлан: головні перемоги 2019 року

Загалом же експерти оцінювали номінальний результат команди (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова), труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини), майстерність в роботі з кадрами (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі), тренерська майстерність (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактора), накопичувальний критерій (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки).

Середній бал Олександра Рябоконя за рік склав 4,34, що і дозволило йому зайняти перше місце серед тренерів команд УПЛ. Він обійшов тренерів "Шахтаря" Луїша Каштру та наставника "зорі" Віктора Скрипника.

Серед досягнень Рябоконя:

  • "Десна" зимує у п’ятірці найкращих із реальними шансами на медальну боротьбу;
  • вперше в історії клуб всерйоз претендує на єврокубки;
  • за підсумками календарного 2019 року (завершення минулого сезону і перша частина поточного) "Десна" йде третьою після грандів у списку найкращих команд України.