Саме тут знайшли трасу, що за своїми характеристиками максимально схожа до олімпійської дистанції в Ріо-де-Жанейро, на яку незабаром вирушать наші спортсмени.

"За складністю рельєфу в Україні все відповідно, саме в Карпатах. Навіть те, що було в Криму не відповідає вимогам складності", – заявив президент Федерації велосипедного спорту України Олександр Башенко. Тож тепер, за його словами, українські спортсмени на 100% готові до Олімпіади. Завдяки чемпіонату відбувся остаточний відбір спортсменів на змагання в Ріо.

З ким я не спілкувалась – всі спортсмени відчули цю висоту. Є сенс тут проводити гонки,
– сказала чемпіонка України в індивідуальній і груповій гонках Тетяна Рябченко.

Упродовж 6 днів у Карпатах змагалися півтори сотні спортсменів. Особлива увага – жіночим гонкам, яких раніше не в Україні не було. Серед учасниць – наша олімпійська надія Ганна Соловей. Цьогоріч вона і Євгенія Висоцька представлятимуть країну в індивідуальній гонці серед жінок.

"Це був гідний чемпіонат України, за 10 років моєї кар’єри я на такому не їздила", – розповіла срібна призерка чемпіонату світу Анна Соловей.

У фіналі чемпіонату – найважча дистанція в якій змагаються чоловіки в категорії "еліта". За підсумками змагань в Бразилії Україну цьогоріч представлятимуть Андрій Гривко, Віталій Буц та Олександр Полівода.

Кінцівка гонки в Ріо дуже схожа на цю. Можливо буде більший кілометраж, але якщо не враховувати те, що тут коротша дистанція і важча, а там довша і менш складна, то, в принципі, виходить на одне,
– зазначив чемпіон України з велоспорту Олександр Поливода.

"Стартувало 60 осіб. Для такої траси це непогано, бо були прогнози, що ніхто не доїде або ж будуть їхати до ранку. Але ця траса показала – якщо спортсмен сильний, то він сильний", – сказав державний тренер з велосипедного спорту Олег Ярошенко.

Щороку якість змагань у країні підвищується, а кількість їх зростає. В травні у столиці пройшла міжнародна велогонка Race Horizon Park, а одразу за нею – "Тур України" та "Гран-прі Вінниці". Вже на початку липня буде аналогічний чемпіонат, однак для юніорів, а тому з коротшими дистанціями, проведуть у Білій Церкві.