Ще щонайменше троє людей заявили, що у Білорусі Лукашенка жити не хочуть. Мовиться про гандбольного тренера та родину легкоатлетів.

Важливо Євросоюз дякує Україні за оперативний початок розслідування смерті Шишова

Ще троє спортсменів із Білорусі втекли, один із них – в Україну

Головний тренер білоруського гандбольного клубу "Витязь" Костянтин Яковлєв виїхав до України.

  • Яковлєв брав активну участь у протестах проти режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. За що, зауважимо, відсидів у червні 15 діб.

Легкоатлети-багатоборці Андрій Кравченко (срібний призер Олімпіади 2008 року) і його дружина Яна Максимова також вирішили не повертатися у Білорусь. Зараз вони перебувають у Німеччині.

  • Кравченка затримували силовики у Білорусі на одному з протестних маршів у листопаді 2020, після чого присудили йому 10 діб адміністративного арешту.

Яна Максимова в інстаграмі емоційно написала, що родина довго думала, чи повертатися в Білорусь. Але таки вирішила цього не робити, і ось чому:

На превеликий жаль, зараз там можна втратити не тільки свободу, а й життя.

Спортсмени покидають Білорусь на тлі скандалу з Христиною Тімановською

  • Білоруська легкоатлетка мала б виступити на Олімпіаді в Токіо, та посварилася з функціонерами зі своєї делегації. Після цього її намагалися силою повернути в Білорусь. Тімановська ж цього робити не захотіла.
  • Проти ночі 4 серпня спортсменка виїхала з посольства Польщі в Японії – ймовірно, в аеропорт, щоб вилетіти прямим рейсом до Варшави.

Думка до теми Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим