У IBU засудили агресію Росії

Процедуру щодо відсторонення росіян та білорусів розпочали 17 березня. У вівторок, 29 березня, виконавча рада IBU повідомила про одноголосне рішення негайно позбавити членства національні федерації РФ та РБ.

Читайте також Ексбіатлоністка Домрачева заступилась за відсторонених спортсменів Росії та Білорусі

Обидві федерації порушили гуманітарні зобов’язання федерацій-членів відповідно до Конституції IBU. Ці порушення з боку СБР та БФБ завдають шкоди репутації IBU та біатлонного спорту, а їх активне членство підірве зусилля IBU та його членів щодо просування своїх конституційних принципів та цілей з довірою,
– йдеться в повідомленні.

Також там наголосили, що через повномасштабну війну, яку розпочала Росія, призупинилися заняття з біатлону на території України.

"Крім того, Виконавча рада погодилася з тим, що з огляду на те, що російське вторгнення в Україну зупинило діяльність Федерації біатлону України, було б несправедливо, якби національні федерації атакуючих країн продовжували користуватися всіма правами членства в IBU", – додали в IBU.

Федерації біатлону Росії та Білорусі не можуть проводити жодну офіційну міжнародну діяльність, включно з організацією тренувальних таборів та будь-яких міжнародних змагань.

Виконком дуже уважно слідкуватиме за розвитком цієї ситуації та переглядатиме це рішення у разі зміни обставин.

Рішення також має бути розглянуте Конгресом IBU на засіданні 15–19 вересня 2022 року, якщо його не буде скасовано раніше Виконкомом IBU