Тепер російські та білоруські важкоатлети можуть змагатись на рівних із усім цивілізованим світом. Міжнародна федерація важкої атлетики ухвалила таке рішення на користь спортсменів країн-окупантів після онлайн-засідання Виконавчої ради.

Оце так Всиділи на двох стільцях: Росію та Білорусь повернули в Міжнародний паралімпійський комітет

Ще одна федерація потрапила під вплив МОК

Тепер рекомендації Міжнародного олімпійського комітету діють повною мірою у світі важкої атлетики. Однак спортсмени не зможуть виступати під своїми прапорами. Атлети змагатимуться у статусі нейтральних.

Надалі будуть проводити індивідуальні перевірки усіх спортсменів та їх команд із Росії та Білорусі, які захочуть взяти участь у змаганнях під егідою IWF.

IWF хотіла б підкреслити, що це рішення, яке також рішуче підтримано Комісією спортсменів IWF, представляє найкращий можливий баланс між збереженням постійної позиції IWF щодо солідарності з Україною та необхідністю зберегти якомога більше можливостей для всіх індивідуальних нейтральних спортсменів займатися спортом незалежно від їхньої національності. З початку цієї складної кризи, яка глибоко впливає на міжнародний спорт, IWF уважно дотримувалася рекомендацій, виданих Міжнародним олімпійським комітетом,
– йдеться у заяві.

Цікаво, що через місяць у Кубі відбудеться гран-прі з важкої атлетики, де російські та білоруські спортсмени не будуть допущені до змагань. А це означає, що вони не зможуть відібратись на Олімпіаду-2024, яка відбудеться у Парижі.

Федерація важкої атлетики стала вже далеко не першою міжнародною асоціацією, яка повернула до змагань російських та білоруських спортсменів. До цього це зробили вже у настільному тенісі, плаванні, фехтуванні, дзюдо та інших видах спорту.

Спортсмени з усіх країн виступають проти такого повернення ворожих атлетів, але їх протести не дають ніякого результату. Міжнародні федерації не збираються слухати своїх спортсменів.