Олександр Белобоков переміг із відривом у 54 метри. За нагородою йшов з високо піднятим синьо-жовтим прапором у руках. А потім, підтанцьовуючи під пісню Руслани, прямував до співвітчизників. Згодом зізнався, кому присвячує перемогу.

Читайте також: У Сіднеї стартували масштабні змагання "Ігри нескорених": яскраві фото та відео

"Перемога присвячується вам (українцям, – 24 канал). Ми доказуємо, що ми сильна нація. Україна – непереможна", – наголосив переможець "Ігор нескорених" у веслуванні на тренажерах Олександр Белобоков.

ігри нескорених
Олександр Белобоков

Та це не єдиний успішний старт нашої команди в цій дисципліні. Свої метри на тренажері з веслування намотав і капітан збірної України Сергій Ільницький. Серед 64 ветеранів світу український доброволець – перший у турнірній таблиці.

ігри нескорених
Сергій Ільницький

Я не бачив абсолютно нічого, крім свого монітора і намагався витиснути з себе найкращий результат,
– поділився капітан команди, золотий призер з веслування на тренажерах Сергій Ільницький.

ігри нескорених
"Ігри нескорених"

Він довго утримував першість, не підпускав до себе суперників. Проте на фініші розділив золото з австралійським ветераном Беном Фаріназо. Обоє за хвилину подолали 381 метр. Та їм на п'єдесталі не тісно, українець з теплотою обіймав суперника. Українець вважає, що саме братерство є основною метою цих змагань.

Коли ми спілкуємося з ветеранами інших країн ми говоримо про одні і ті ж речі: як жити, як тренуватися та як перемагати, Цей проект насправді не про медалі, а про те, інвалідність – це не вирок, а це продовження нового життя,
– зазначив Ільницький.

За два дні змагань у скарбничці національної збірної вже три медалі. Напередодні бронзову нагороду у велоперегонах виборов ветеран Служби безпеки України Денис Фіщук. Попереду в українських нескорених у Сіднеї ще чотири дисципліни. Триватимуть змагання до 27 жовтня.

Що таке ''Ігри нескорених''?Міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі, які у 2014 році заснував британський принц Гаррі. Мета змагань – честь військових ветеранів, підтримка їх реабілітації та адаптаційна допомога людям, які були поранені та втратили здоров'я під час військової служби.