В УЄФА намагалися залучити чим більшу кількість клубів з Європи до матчів єврокубків. Тому участь у кваліфікації Ліги конференцій приймуть клуби усі 55 членів УЄФА.

Варте уваги Хто зіграє в Лізі чемпіонів в сезоні 2021/2022: ймовірні суперники Динамо

Відбір Ліги конференцій

  • У турнірі візьмуть участь 184 команди з усіх 55 країн. Всі вони проходитимуть етапи кваліфікації.
  • 46 команд потраплять в турнір, вилетівши у кваліфікаційних раундах Ліги чемпіонів та Ліги Європи.
  • На груповому етапі виступлять лише 32 команди. Вони будуть поділені на вісім груп по чотири клуби.
  • Матчі будуть відбуватися в четвер ввечері. Тоді ж, коли й матчі Ліги Європи.
  • Переможці груп вийдуть в 1/8 фіналу Ліги конференцій. Команди, які посядуть другі місця у своїх квартетах, зіграють стикові матчі з клубами, які посядуть треті місця в групах Ліги Європи. Переможці цих стикових матчів вийдуть в 1/8 фіналу.
  • Фінал Ліги Європи запланований на 25 травня 2022 року в Тирані.
  • Переможець Ліги конференцій гарантує собі місце в груповому раунді Ліги Європи на наступний сезон.
  • Україну в дебютний сезон представлятимуть два клуби – Колос та Ворскла. Обидві команди стартуватимуть з кваліфікації. Ворскла стартує з другого кваліфікаційного раунду (жеребкування – 16 червня, матчі – 22 та 29 липня), а Колос – з третього кваліфікаційного раунду (жеребкування – 19 липня, матчі – 5 та 12 серпня).

До теми Коли українські клуби стартують у єврокубках

Трофей для переможця

Ліга конференцій буде тісно пов'язана з Лігою Європи. Тому і загальний стиль нового турніру розробили схожим. При цьому з представленням айдентики Ліги конференцій, показали і оновлений стиль Ліги Європи.


Оновлений дизайн Ліги Європи та Ліги конференцій / Ілюстрація УЄФА

Трофей Ліги Європи – це 11-кілограмовий кубок висотою в 57,5 сантиметрів. Він складається з 32 шестикутних пластин – по одному на кожного учасника групового етапу. Ці пластини закручуються від основи і до верху.

Дизайн трофею Ліги конференцій розробила компанія Pentagram, а брендову айдентику – компанія Turquoise. Обидві агентства з Лондона.