Каже, нова система є некоректною та ставить під сумнів права майбутніх студентів.
“Я, як абітурієнт, просто переживаю за свою, зокрема, можливість подати документи в належний мені спосіб. Якщо я подам документи спочатку через "електронний вступ", то я не матиму ніяких гарантій того, що мої документи будуть не зманіпульовані”, - каже абітурієнт Микола.
Подавати електронні вступні заяви на рівні з паперовими Міносвіти запропонувало цьогоріч вперше. Однак у такому разі гарантій реєстрації документів приймальною комісією, переконує абітурієнт, чиновники не передбачили. Згідно з законом, відповідь вишу про прийом документів не має юридичної сили. Окрім того, позивач вказує і на технічні недоліки.
“Вони почали функціонувати 1 липня. Ніякої апробації, ніякої перевірки системи не було виконано. Можете будь-яку приймальну комісію спитати - у всіх є серйозні проблеми з тим, щоб подати дані і зібрати дані з "електронного вступу", і самим “вбити” дані до єдиної державної бази з питань освіти” - каже викладач Національного університету Києво-Могилянська академія Інна Совсун.
Низький технічний рівень нововведення Інна Совсун пояснює термінами її впровадження. Систему запустили менше ніж за півроку до вступної кампанії. У Міністерстві кажуть - що цей рік є експериментальним.
“В цьому році, згідно положення, і паперовий варіант, і електронний - вони мають різну вагу. Єдине що, при рекомендації до зарахування вступник обов'язково має привезти всі оригінали документів”, - каже начальник відділу моніторингу вищої освіти МОН України Микола Фоменко.
Судове засідання у справі абітурієнт проти Міносвіти перенесли на 4 серпня.