Костюк: Я це не приймаю і ніколи не прийму

20-річна українська тенісистка не змогла продовжити свій шлях на Відкритому чемпіонаті США, поступившись у двох сетах білорусці. Після поразки Марта Костюк не потиснула руку суперниці, привітавшись лише ракеткою.

До теми Бойкот білорусам: Марта Костюк відмовилась потиснути руку Вікторії Азаренко на US Open – відео

Українка пояснила таке своє рішення. Костюк не потиснула руку вікторії азаренко через те, що її "колега по цеху" не засудила публічно агресію росії та білорусі у бій України. Марта впевнена, що спортсмени цих ворожих країн мають величезну кількість фанатів по усьому світу та могли би вплинути на світогляд своїх земляків щодо війни в Україні.

З деякими у мене були особисті стосунки, і вони до мене не підійшли, а у деяких величезні фан-бази по всьому світу. Але вони не використовували це потрібним чином, не поширили правильний посил, що не підтримують те, що відбувається. Я це не приймаю і ніколи не прийму,
– пояснила киянка.

"Вона могла б зробити більше"

Костюк додала, що ніколи не мала особистої ненависті до азаренко, яка поза кортом грає дуже велику роль у своїй країні та тенісному колі загалом. білоруська тенісистка входить до Ради гравців WTA.

Я вважаю, що вона могла б зробити більше – принаймні для особистих відносин між гравцями. Я щотижня її бачу. Це не так, якби я говорила про неї в пресі, а вона була десь в зовсім іншому місці. Ми могли б встановити якісь особисті відносини. Це важлива тема, і я вважаю, що так потрібно було зробити, щоб розрядити атмосферу,
– відповіла Костюк.

Костюк не потиснула руку Аазаренко: дивіться відео

Відзначимо, що Костюк закінчила свої виступи в одиночному розряді, але продовжує грати у парі. Марта у парі з Чжан Шуай обіграла іншу українку Надію Кіченок та грузинку Оксану Калашникову. Костюк та Шуай здобули перемогу у двох сетах.