Про це в Twitter повідомляє журналіст The Athletic Джейсон Джонс.

Читайте також Правосуддя для Флойда: як спортсмени виступили проти вбивства, яке сколихнуло США

Скандал з Грантом Нейпіром

До звільнення 60-річний Нейпір був відправлений у адміністративну відпустку через коментарі, які він зробив щодо руху "Життя чорношкірих важливі" і смерті від рук поліцейських американця Джорджа Флойда.

Відповідаючи на питання екс-гравця "Сакраменто" Демаркуса Казинса з приводу гасла "Життя чорношкірого має значення", Нейпір написав, що "життя кожної людини має значення". Почалася суперечка. І це було розцінено як расизм.

"Грант Нейпір подав у відставку. Ми дякуємо йому за його внесок в команду і бажаємо всього найкращого", – сказано в заяві клубу.

"Хочу подякувати вболівальникам за їхню величезну любов і підтримку. Завжди буду залишатися частиною нації "Кінгз" в своєму серці", – так прокоментував ситуацію сам Нейпір.

Що відомо про смерть Джорджа Флойда

  • 25 травня поліцейські затримали Джорджа Флойда за те, що він начебто намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Під час затримання один з копів застосував задушливий прийом, ставши йому коліном на шию. Прийом не заборонений у Міннесоті, однак тримати чоловіка понад 5 хвилин у такому положенні не було жодних підстав – адже він навіть не опирався під час затримання.
  • Зрештою, викликали медиків, коли Флойд затих і припинив благати про допомогу. Але було вже надто пізно. Чоловікові викликали "швидку", проте до лікарні він не дожив.
  • За результатами незалежного розтину, який замовила сім'я Флойда, чоловік помер від асфіксії, викликаної тиском на шию та спину.
  • Нині ексофіцера Дерека Шовіна, який затримував Джорджа, підозрюють у вбивстві третього ступеня та ненавмисному вбивстві другого ступеня, що трактується як "халатність, що призвела до необґрунтованого ризику".
  • Однак родичі загиблого, а також їхній адвокат, наполягають на тому, щоби Шовіну висунули звинувачення у вбивстві першого ступеня, або "умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині".