Загалом, в Об'єднаному Королівстві зараз проживають понад 3 мільйони громадян ЄС. Тереза Мей обіцяє, що після Brexit вони зможуть без перешкод залишатися в країні. Іноземці з Євросоюзу зможуть користуватися державними послугами освіти й охорони здоров'я, а також соціальними пільгами: та лише за умови, що термін їх проживання у Британії становить не менше 5 років.
Не всі пропозиції Терези Мей прийнятні для Брюсселя, пишуть європейські ЗМІ. По-перше, очільниця британського уряду вимагає, аби громадяни ЄС, які живуть на Туманному альбіоні, вирішували юридичні спори не в європейських, а виключно у британських судах.
Читайте також: "Затролила": інтернет-користувачі помітили приховану підтримку ЄС в гардеробі Єлизавети ІІ
По-друге, точку відліку Brexit Мей планує встановити заднім числом: 29 березня цього року, коли офіційно запустили процес виходу з ЄС. Тим часом у Брюсселі наполягають, що цю дату доцільніше пренести на 30 березня 2019 року, коли Британія вже не буде членом блоку.
Ми хочемо в повному обсязі забезпечити права громадян ЄС і Британії після Brexit. Моє перше враження – пропозиції Британії дещо нижчі наших очікувань, і є ризик погіршення ситуації для громадян ЄС. Ми детально проаналізуємо пропозиції Британії, як тільки отримаємо їх у друкованому вигляді,
– прокоментував голова Європейської Ради Дональд Туск.
Очікують, що свій детальний план Тереза Мей опублікує вже в понеділок. Додамо, що статус громадян ЄС у Сполученому Королівстві є ключовим питанням на переговорах щодо Brexit. Крім цього, сторони також мають узгодити фінансові зобов'язання Лондона й домовитися про кордон між Британією та ЄС на острові Ірландія. На це у них є вже менше ніж 2 роки.