Таку заяву в інтерв'ю виданні Marca зробив іспанський політик Пабло Іглесіас. Він є політиком лівих поглядів та лідером коаліції "Об'єднаний Подемос". Коли його спитали про те, чи має спорт бути вище політики, і нагадали приклад Романа Зозулі, який не перейшов у "Райо Вальєкано" через протест місцевих фанатів, він назвав українця неонацистом та расистом.

"Чи було б прийнятним для Німеччини найняти гравця, який зробив нацистський салют або носить татуювання у вигляді свастики? У випадку Зозулі, ми не говоримо про футболіста з яким-небудь ідеологічним поглядом, який у нього є право мати та захищати. Ми говоримо про неонациста. Ми говоримо про расизм. Те, що завдає великої шкоди футболу. Ось чому я вважаю, що шанувальники "Райо" надали приклад демократичної прихильності", – заявив Пабло Іглесіас.

Читайте також: Одні вболівальники поводяться нормально, а інші кричать "фашист", – Зозуля про гру в Іспанії

В "Альбасете", за який виступає Роман Зозуля, одразу виступили із заявою, в якій засудили слова Пабло Іглесіаса.

"Рада директорів і вся родина, що входить до складу "Альбасете", хоче висловити свою одностайну підтримку Роману Зозулі. Його поведінка в ці двадцять місяців як член Клубу була справжнім прикладом для всіх. Як у роздягальні, так і у підтримці соціальних проектів, які просуває "Фундація Альбасете Баломпіє" з метою створення більш справедливого та рівноправного суспільства через спорт", – йдеться в заяві клубу.

Окрім того, у "Альбасете" пообіцяли надати Роману Зозулі юридичну підтримку у випадку, якщо гравець вирішить звернутися до суду для захисту своєї честі, гарантованої Конституцією Іспанії та верховенством права.

До слова, в Іспанії здивовані, чому Шевченко не викликає Зозулю в збірну України

Скандал навколо Романа Зозулі1 лютого 2017 року було оголошено, що Роман Зозуля переходить до "Райо Вальєкано" на правах оренди. Перехід до нового клубу супроводжувався масовими протестами фанатів. Вони звинувачували Романа у зв'язках з ультраправими організаціями в Україні. Як приклад наводилися його слова підтримки українській армії у війні на Донбасі.

Самі ж фанати "Райо" належать до ультралівих організацій, частина з них воювала на стороні окупантів на Донбасі. Тож вони використовували проросійькі ярлики, називаючи Романа Зозулю "неонацистом". Згодом це "підхопили" й фанати інших іспанських клубів, які є прихильниками лівих поглядів.

Відтак перехід гравця у Райо" було зірвано. Зважаючи, що трансферне вікно вже було закрито, ФІФА, як виняток, дозволила йому перейти в будь-який інший клуб, який грає за системою "весна-осінь".

Влітку 2017 року Роман Зозуля перейшов до "Альбасете", за який виступає і досі. 29-річний футболіст в поточному сезоні зіграв 28 матчів за "Альбасете", відзначившись 8 голами і 2 результативними передачами. Його команда йде на третій сходинці в Сегунді та має шанс на підвищення у класі.