Гашек: Ви обрали президента та членів парламенту, які прийняли рішення вбивство

Відомий хокеїст ділився думками щодо відсторонення росіян від світового спорту. Він розповів, чому це необхідно.

До речі Легендарний чеський хокеїст пропонує ув'язнювати на 15 років гравців, які працюють в росії

"Усім російським спортсменам хочу сказати, що мені дуже шкода, що ви не можете зараз змагатися з нами (так, це стосується не всіх змагань у світі зараз). З вашою участю змагання були б ще на вищому рівні, і ми напевно виступили б ще краще один проти одного, що також оцінили б наші вболівальники.

Проте ми не можемо конкурувати та приймати серед нас спортсменів з країни, армія якої щодня вбиває сотні, а можливо, й тисячі людей, зокрема дітей, на території суверенної демократичної країни. Ви є частиною країни, яка вирішила напасти на інший народ – іншу державу. Ви обрали свого президента та членів парламенту, які прийняли рішення про це вбивство та у багатьох випадках про вбивство цивільних осіб. Потрібно визнати, що кожен із вас несе певну частку відповідальності за це, а отже, і за загиблі в Україні життя, зокрема й російські", –наголосив Гашек.

Чеський хокеїст наголосив, що російські спортсмени самі винні у відстороненні, адже вони не доклали жодних зусиль для того, щоб припинити війну.

Хтось вирішив вторгнутися в демократичну Україну. Ми не можемо прийняти вас серед нас у цей момент убивства українського народу. Мені також дуже шкода, що, крім однієї футболістки, я досі не почув з ваших вуст ні краплі вибачень за десятки тисяч убитих і поранених українців, у тому числі тисячі дітей,
– сказав ексспортсмен.

"Своїми словами ви можете врятувати тисячі людських життів"

Російські спортсмени продовжують мовчати про війну, яку розв'язала їхня країна. Гашек не розуміє, чому атлети з ворожих країн дозволяють геноцид українського народу.

"Ніде я не чув із ваших вуст заклику до вашого президента путіна припинити це вбивство. І я міг би продовжувати. Ви боїтеся? Чи ви його підтримуєте? Кожен із вас знає це найкраще. У будь-якому випадку ви люди, якими захоплюється ваш народ, до яких прислухається, і ваші слова, в яких ви засуджуєте агресію російської армії в Україні, можуть вплинути на припинення війни.

Своїми словами ви можете врятувати тисячі людських життів, у тому числі своїх однополчан. Однак, я вам обіцяю, що як тільки ваша армія залишить територію України, ваші бомби перестануть літати туди і ви почнете виплачувати обумовлену компенсацію за величезні економічні збитки, завдані там вашою армією, я зроблю все, щоб ви могли повернутися до нас як якнайшвидше", – додав зірковий хокеїст.

Що відомо про хокеїста

  • Домінік Гашек – олімпійський чемпіон 1998 року, дворазовий володар Кубка Стенлі 2002 та 2008 років.
  • Чеський хокеїст відомий виступами за низку клубів НХЛ та національні збірну Чехії.
  • Гашек також виступав у росії у сезоні-2010/2011, він представляв московський Спартак у Континентальній хокейній лізі.