Пілот "Шкоди" упевнено диктує темп на улюбленому асфальтовому покритті, сповна користаючись відсутністю лідерів цьогорічного Чемпіонату. Переможець попереднього етапу в Ялті Юхо Ханнінен, Ралі Іпра вирішив пропустити. А от Ян Копецкі не вийшов на старт через проблеми із здоров'ям.

За таких от обставин Лойкс захопив найвищу сходинку абсолюту вже на першій спецділянці і далі стрімко нарощував перевагу впродовж усього першого дня гонки. Врешті-решт до фінішу шостого допу Фред прибув на 36,7 секунд попереду найближчого переслідувача. Протягом усієї поки подоланої дистанції на другій позиції тримається 207 "Пежо" Гая Вілкса. Британець завершував відразу за лідером чотири із шести перших спецділянок.

Куди щільніша наразі боротьба за третю сходинку. Після того як через відмову двигуна перегони припинив Бруно Магалаєш, сутичку за подіум продовжили ще двоє пілотів "Пежо" Браян Буфьє та Пітер Цджоен. У тут доля прихильніша до господаря траси. Бельгієць Цджоен випереджає француза Буфьє на 4,8 секунди.