Як повідомляє The Washington Post, у 2017 році УАФ отримала 4,5 мільйона євро на будівництво академії, однак до 2019 року гроші не були реалізовані і перебувають на трьох рахунках в різній валюті.

До речі Назвав фінансову допомогу фейком: Федерація футболу Києва звернулася до УЄФА через слова Павелка

Також повідомлялося, що асоціації додатково зайняли 4 мільйони євро, однак Павелко заявив, що це була сума від телеправ.

Що стосується 4,5 мільйона євро, ФІФА почала розслідування восени 2019-го.

У жовтні функціонер писав Марії Клаудії Рохас з ФІФА, що готовий співпрацювати з цього питання, а в пресу ця інформація потрапила тільки зараз.

УЄФА не коментує хід справи, щоб підтвердити або спростувати деталі можливого розслідування.

Спростування від УАФ

УАФ 12 травня заявила, що розслідування ФІФА стосовно Павелка не корупційне.

УАФ звинувачує швейцарського журналіста Арно Беда у розповсюдженні неправдивої інформації.

В асоціації заявили, що ФІФА офіційно повідомила, що дисциплінарне провадження стосується публічної підтримки хорватських футболістів з боку Павелка на чемпіонаті світу 2018 року.

  • Як відомо, у чвертьфіналі чемпіонату світу Хорватія перемогла Росію. Після гри ексфутболісти "Динамо" Огнєн Вукоєвіч та Домагой Віда присвятили перемогу Україні.

Вони записали відео, в якому сказали "Слава Україні". Згодом хорвати публічно попросили пробачення.

Павелко, який на той момент був народним депутатом України, прийшов у Верхову Раду у футболці збірної Хорватії.


Андрій Павелко / фото AFP

В УАФ переконують, що Павелко погодився заплатити штраф у розмірі 10 000 швейцарських франків за свою поведінку. "Це єдиний предмет підписаної з ним угоди про визнання провини", – наводить УАФ заяву ФІФА.

Натомість журналіст Беда у своїй статті наполягав, що ФІФА розслідує фінансові справи.

Також в УАФ заявили, що інформація, що УЄФА проводить щодо Павелка фінансове розслідування – не відповідають дійсності.

"Оскільки Арно Беда у своєму попередньому розслідуванні безпідставно звинувачував УАФ у фінансових махінаціях, у 2019 році УЄФА дійсно звертався до УАФ із низкою запитань.

Отримавши всю запитувану інформацію та перевіривши її достовірність, УЄФА не знайшов підстав для відкриття справи, про що повідомив і УАФ, і ФІФА також", – мовиться у повідомленні.

УАФ нагадала, що у швейцарському суді сьогодні продовжується розгляд справи проти Беда за позовом УАФ через поширення ним на постійній основі неправдивих та дискредитаційних матеріалів.

Що відомо про Павелка? 44-річний український політичний діяч, колишній народний депутат України. З 2015 року очолює УАФ. Член Виконавчого комітету УЄФА з 2019 року. Кум тренера збірної України Андрія Шевченка.

Більше новин про футбол, баскетбол, біатлон та все цікаве зі світу спорту – читайте у розділі Спорт24.