Рафтинг – екстремальний вид спорту, який передбачає спуск на плотах швидкими течіями бурхливих річок. Цьому спорту притаманні гострі відчуття, хвилювання, адреналін, пригоди і командна робота, яка загартовує дух колективу. Рафтинг - спорт надзвичайно небезпечний.

Людині доводилося сплавлятися по річках з давніх часів. Тисячі років тому древні подорожували на каное. Але з часом стали сплавлятися і заради спортивного інтересу. Сучасне уявлення про рафтинг як екстремальний сплав гірськими річками сформував англієць М. Джонс. Саме він організував перші походи на каяках по Блакитному Нілу в Африці, річці Оріноко в Південній Америці й річці Дудх-Коси в Непалі.

Назва "рафтинг" походить від слова "рафт", що в перекладі з англійської означає пліт. Рафти з'явилися ще під час війни у В'єтнамі, їх використовували як плавальний засіб для доставки вантажів на американські військові бази.
Рафтинг - це командний вид спорту, який вимагає від кожного члена колективу виконання певних функцій. У кожній команді є лідер-капітан, вказівки якого виконують усі інші.

Існує також і комерційний різновид цього виду спорту, для якого не потрібно ніякого попереднього досвіду, тому рафтинг став популярним активним видом відпочинку на воді.

Для тих, хто любить гори – не менш захопливий Даунхіл – Екстремальна гоночна дисципліна гірського велосипеда, суть якої полягає в проходженні траси на час.

Це найцікавіший формат велоспорту. Щоб конкурувати на світовому рівні, майстрам даунхілу доводиться постійно вдосконалювати майстерність і бути у відмінній формі. Типова траса даунхілу поєднує різні ділянки – круті спуски, різкі повороти, нерівності у вигляді ям і горбів, гірського каміння, коріння дерев, а іноді будують і складніші перешкоди, долаючи які часто опиняєшся практично в небі.

Читайте також: Серфінг – спорт для тих, хто не уявляє свого життя без хвиль

Хочете не практично, а повноцінно? Стрибки з парашутом. Це особливий пункт зі списку "обов'язково зробити впродовж життя", який є майже в кожного. Та реалізувати його беруться далеко не всі. А ті, хто ризикнув, – відчули справжню свободу на швидкості 180 кілометрів на годину. Саме із такою швидкістю рухається людина у вільному падінні, коли стрибає з парашутом.

Стрибки з парашутом традиційно вважають дуже екстремальним заняттям. Багато хто думає, що причиною цьому є висока смертність у цьому виді спорту, яка просто зашкалює. Насправді, ймовірність розбитися на смерть становить всього 0,025%. Проте, найекстремальнішим у цій справі залишається вміння перебороти себе і наважитися на стрибок. Особливо, вдруге.