Режисер кінострічки Браян Фогель та її продюсер Ден Коган вважають, що МОК може не виконати свого зобов'язання щодо недопущення російських спортсменів до змагань, пише The Guardian.

МОК вважає за краще захищати Росію, а не олімпійські ідеали, які він повинен підтримувати. (...) Чим пильніше вивчаєш деталі відсторонення російських спортсменів, тим чіткіше бачиш докази "закулісних угод" із Москвою,
обурюється Коган.

Видання нагадує, що наразі 42 росіянина подали апеляції на рішення про їхнє відсторонення від Олімпіади-2018. Справи цих спортсменів 22 січня планують заслухати у Спортивному арбітражному суді (CAS), а остаточне рішення щодо них приймуть до 31 січня, за дев'ять днів до старту Ігор, наголошує британська газета.

Читайте також: Путін знехтував міжнародним етикетом щодо Олімпіади-2018

За словами Когана, МОК наполягає на особистій присутності на слуханнях екс-директора Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, який і розповів про програму допінгу, яка впроваджувалась російським керівництвом. Але точне місцезнаходження Родченкова невідоме, ймовірно, він вилетів до США, тому якщо його не буде у залі суду, CAS може дозволити спортсменам, задіяним у скандалі з допінгом, брати участь в Олімпіаді під нейтральним прапором, йдеться у публікації.

"Їм дозволять брати участь в параді на церемонії закриття, на них буде одяг з написами "Олімпійський спортсмен з Росії. Це подарунок Путіну, який зможе показати відеозапис з тріумфальними російськими спортсменами по телебаченню, щоб створити враження, що нічого не трапилося", – констатує продюсер фільму "Ікар".

Нагадаємо, 5 грудня Міжнародний Олімпійський комітет відсторонив збірну Росії від участі в Олімпіаді 2018 через допінг-скандал. Проте "чистим" спортсменам все ж дозволили брати участь в Іграх під нейтральним прапором.