На ЧС-2022 ситуація склалася так, що обидва лідери гонки бомбардирів зіграють у фіналі турніру. Це аргентинець Ліонель Мессі та француз Кіліан Мбаппе. Обоє мають по п'ять забитих голів.

До теми Мессі чи Мбаппе – хто стане кращим гравцем ЧС-2022

Відтак той, хто заб'є більше голів у фіналі, аніж конкурент, і стане найкращим бомбардиром турніру, отримавши "золоту бутсу".

Поки в рейтингу бомбардирів лідирує Мессі. Все через те, що за рівної кількості голів, виграє той, хто віддав більше результативних передач. Тут поки перевага на стороні аргентинця, який тричі асистував партнерам на чемпіонаті світу. В Мбаппе в активі дві результативні передачі.

Конкуренти поруч

Та Мессі і Мбаппе – не єдині претенденти титул найкращого бомбардира ЧС-2022. По чотири голи забили і їх партнери по збірних – аргентинець Хуліан Альварес та француз Олів'є Жиру. При цьому Альварес двічі відзначився у півфіналі проти Хорватії, втрутившись у боротьбу за перемогу у гонці бомбардирів.

Правда їм обом треба забивати тоді більше, аніж один гол. Адже результативних пасів ні Альварес, ні Жиру не віддавали, тож за рівної кількості голів будуть програвати і Мессі, і Мбаппе.

Перемогти, не забивши у фіналі

Варто відзначити, що за рівної кількості голів та пасів, переможець гонки бомбардирів визначиться за тим, хто зіграв менше часу на турнірі. Тут вже перевага на стороні Мбаппе. Він провів поки 477 хвилин. Адже у матчі третього туру групового етапу вийшов на поле лише на заміну. Натомість Мессі всі матчі провів у старті та без замін, а у чвертьфіналі проти Нідерландів Аргентина зіграла ще два додаткові тайми по 15 хвилин. Тож У Мессі загалом 570 хвилин на турнірі перед фіналом.

Відтак Мбаппе не обов'язково забивати гол у фіналі, щоб обійти Мессі. Достатньо буде зробити результативний пас. І щоб результативними діями не відзначився його конкурент.