Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк зайшов до легкоатлетичного манежу у Києві. Тут у нього розпочалось перше повноцінне тренування після перемоги на першості світу. Два тижні тому він вибором золото у Лас-Вегасі. Поява чемпіона спричинила фурор серед маленьких борців.

На тренування Жана завітав і головний тренер нашої збірної з греко-римської боротьби Артур Дзігасов. 53-річний наставник розминався разом із усіма. На заняттях тренер виступав спаринг-партнером у свого підопічного. Розбирали фінальну сутичку чемпіонату світу, коли Беленюк здолав узбека Рустама Ассакалова.

Золоту медаль Жан здобув завдяки своєму коронному прийому — "кочерзі". Тренер відзначає, що за останній час Жан зробив надзвичайний ривок у майстерності. Техніка кидків бездоганна, а у захисті в партері раніше були слабкі місця. Але тепер його непросто підняти з килиму.

Молодий чемпіон розповідає: через мету стати найкращим у світі змінилося все його життя. Втім, міняти стиль життя зірка спорту не збирається та готується до нових перемог. Сподівається, що його успіхи стануть рекламою здорового способу життя.

Читайте також: Найкращий супертяж США став у чергу на ринг до Кличка

За рік у Дзігасова, Беленюка та інших греко-римлян головний турнір чотириріччя — Олімпіада. Наша збірна є одним із фаворитів. Розраховують, що українські борці зможуть повторити успіх світової першості, звідки привезли чотири медалі.

Автор сюжету — Руслан Вініченко.