Ціла низка зірок біатлону вирішили завершити кар'єру у 2023 році. Досить несподівано серед них опинилася видатна норвезька біатлоністка Тіріль Екгофф.

Читайте також Йде ще одна зірка біатлону: Шевальє-Буше оголосила про закінчення кар'єри – фото

Екгофф: Біатлон – це моє життя

Біатлонний сезон 2022/23 дворазова олімпійська чемпіонка повністю пропустила через наслідки коронавірусу. Ще в лютому вона планувала повернутися до змагань і навіть відновила тренування. У підсумку 32-річна спортсменка оголосила про завершення виступів.

"Зараз я покидаю біатлон. Минулого березня я виграла дві гонки в Голменколлені. Я тоді ще не знала, що це будуть мої останні перемоги як біатлоністки – в планах було продовжити.

Біатлон – це моє життя, скільки я себе пам’ятаю, і уявити життя без нього важко. Протягом останнього року я деякий час була поза ним, тож це здається природним переходом до кроку, який я зараз зробила. Це дивно і трохи сумно, але водночас це правильно", – повідомила Екгофф.

Кар'єра Тіріль Екгофф

  • Свої перші гонки на Кубку світу Тіріль Екгофф провела в сезоні 2010/11.
  • Першу особисту перемогу на Кубку світу норвежка здобула 6 грудня 2014 року в спринті в Естерсунді.
  • У сезоні 2021/22 Екгофф сім разів була на подіумі етапів Кубка світу та шість разів здобувала "золото", зокрема тричі – в особистих гонках.
  • На Олімпійських іграх Екгофф здобула вісім нагород, в тому числі два "золота" в міксті.
  • На чемпіонатах світу вона 10 разів підіймалася на п'єдестал в статусі чемпіонки.
  • За підсумками сезону 2020/21 Екгофф виграла великий кришталевий глобус переможниці Кубка світу в загальному заліку та малі кришталеві глобуси в заліку спринтів та гонок переслідування.
  • Норвезька чемпіонка засудила агресію Росію проти України та підтримує наших біатлоністів.