Мало того, що іспанець не залишав своїм прямим конкурентам жодних шансів на гірських етапах Giro d'Italia, він ще й не мав рівних у гонці із роздільним стартом.

На шістнадцятому етапі "Джиро" велосипедистів чекала 12-кілометрова розділка, однак більшу частину не значної здавалося б дистанції учасникам довелося долати під гору, що звісно значно ускладнювало завдання для успіху, окрім очевидно Альберто Контадору. Стартуючи, які лідер загального заліку, останнім - гонщик Саксобанку на одному диханні промчав маршрут за 28 хвилин і 55 секунд.

Найближчий переслідувач Вінценцо Нібалі програв Контадорові 34 секунди. Третім став ще один італієць Мікеле Скарпоні, який посідає другу сходинку у генеральній класифікації, де тепер програє Контадорові уже майже 5 хвилин.